Як почистити камін або піч ?

Правильне і безпечне видалення золи.

Всякий раз, коли ви спалюєте тверде паливо, таке як дерево, вугілля або гранули, у вашій печі, каміні або топці залишається попіл, який ви будете видаляти. Ця зола повинна видалятися періодично, так як вона може вплинути на продуктивність і довговічність всього апарату. Частота видалення сажі буде залежати від самого каміна, типу використовуваного палива а також виду палива (наприклад, м'яка деревина в порівнянні з твердою, кам'яне вугілля). Дрібні палаючі частинки вугілля змішані при видаленні з попелом, являють собою приховану небезпеку. Багато хто не знає, що такі гарячі вугілля, будучи засипані попелом можуть залишатися активними протягом декількох тижнів. Зола діє як ізолятор, зберігаючи вугілля від вигорання. Цим «притаившимся» вугіллю для того що б спалахнути необхідний тільки кисень. Саме з цієї причини часто відбуваються, що уникнути пожежі потрібно залити водою вугілля.
Зазвичай зола видаляється з печі або каміна за допомогою плоского металевого зольника, що знаходиться під колосниковими гратами. Потім, як правило, відро поміщають на ганок, тому, що там холодніше.

Как делают биотопливо.

Більшість пожеж, пов'язаних з видаленням сажі, починаються саме з цього шляху, тому, що без кришки у відерці розгорається вогонь, варто тільки подути вітру. Зросла температура може призвести до займання. Що ще гірше, зимовий вітер може рознести розгорілися вугілля на дерева або ганок, що призведе до більш серйозних проблем.
Попередження: завжди серйозно ставитеся до видалення золи, і ніколи не залишайте її без нагляду надовго.
Різне застосування золи.
Якщо попіл отриманий з дерева, він може служити відмінним добривом для саду, тому, що містить велику кількість калію, кальцію, натрію, магнію і фосфору. У районах, де випадає велика кількість опадів, грунти як правило досить кислотні. Зола може реально допомогти зменшити цей рівень кислоти. У сухих областях грунт має більш лужний характер. Деревна зола в посушливих районах може посилити цю проблему. У регіонах з мінливим кліматом, буде краще звернутися до фахівця садового центру, що б переконатися, чи буде деревна зола корисна для вашої грунту.
Якщо попіл отриманий від спалювання вугілля, необхідно знати наступне. По-перше, ви будете мати набагато більше золи, в порівнянні з деревом.
По-друге, вугільна зола містить значно менше калію і фосфору, ніж деревна і її неефективно використовувати для добрива в саду.
По-третє, вугільна зола містить так само багато токсичних елементів, таких як кобальт, бор, миш'як, які дуже шкідливі не тільки для рослин але і для людей і тварин.
Так само Ви повинні мати на увазі, що при спалюванні вугілля, попіл може приховувати незгорілі частки, це означає, що велика кількість незгорілого палива викидається разом із золою.

И в лес не ездить, и у камина не мерзнуть!


Як ще можна використовувати золу, прибрану з каміна?
Загородом золою можна посипати вулицю взимку, що б не було слизько. Вугільної золою Ви так само можете посипати доріжки, але майте на увазі, що навесні це може вплинути на рослини.
Правильне видалення і зберігання золи:

У каміні або печі зазвичай передбачений спеціальної зольний ящик, виготовлений з листового металу. Ящик розташовується під колосниковими гратами і в нього провалюється дрібні вуглинки, попіл і зола. Рекомендується висипати золу з золосборніка в металеве відро з щільною кришкою, це є ключовим моментом для забезпечення безпеки.
 Так само зручно видаляти попіл і золу з каміна за допомогою спеціальних насадок на побутовий пилосос виконаних з листової сталі з металевим фільтром, і щільно закривається кришкою.
Коштує така насадка недорого а користуватися нею дуже зручно.

Тепер Ви знаєте як використовувати золу з каміни і печі. Сподіваюся ця інформація виявиться Вам корисною.

Особенности монтажа дымоходов из нержавеющей стали.