news

Камін у будинку - на що звернути увагу під час монтажу?

post_border
04.09.2018

 

 

 

 

 

 

Якщо Ви вирішили встановити вдома камін, то повинні взяти до уваги ряд технічних питань і питань безпеки. Камін у будинку повинен виконувати як функціональні, так і естетичні функції. Його будівництво краще планувати на стадії проектування будинку, хоча це не означає, що неможливо встановлення в уже існуючих будівлях. Однак, в обох випадках, Ви повинні знати, що камін не тільки краса, але споруда, що вимагає належної експлуатації.

Для того, щоб встановити камін слід звернути увагу на безліч додаткових аспектів. У доповненні до вибору типу каміна, дуже важливо також його розташування в інтер'єрі, підключення до димоходу, забезпечення добре функціонуючої вентиляції, придатне покриття підлоги навколо каміна.

 

Розташування каміна.

 

У будинках камін, як правило, розташований у почесному місці у вітальні. Окрім цього, камін повинен бути розташований таким чином, щоб можна було з'єднати його з існуючою та функціональною системою димоходу. Це означає, що димові труби не повинні мати надмірних вигинів, а камін повинен бути побудований як можна ближче до димоходу. Під каміном, у будь-якому випадку, не повинно бути установок (електричних, сантехнічних та ін.). В кімнаті з каміном слід звернути увагу на те, щоб потік повітря йшов ззовні. Тим не менш, важливо, щоб підлога як біля каміна, так і в межах близько 60 см перед ним була облаштована вогнестійким покриттям.

 


Димарі для каміна.

 

Питання про вимоги до димовиведення регулюється законодавчо, проте варто дотримуватися їх не тільки з погляду закону. Це головним чином забезпечує власну безпеку, а іноді - здоров'я чи навіть життя. Слід усвідомити, що температура диму з каміна досягає 350 градусів за Цельсієм, а при спалюванні сажі вона може перевищувати 1200 градусів за Цельсієм. Тому димар повинен бути перш за все стійким до високих температур і міцним.

Комбінація каміна та димоходу повинна бути повністю закрита і зроблена з особливою обережністю. Димохід повинен працювати вертикально і мати правильний діаметр. Передбачається, що діаметр димової труби не може бути меншим, ніж діаметр виходу димових газів з вкладиша. Однак це лише загальне припущення. Діаметр димоходу до каміна в будь-якому випадку повинен бути розрахований фахівцем, беручи до уваги потужність каміна і висоту димаря. Відповідно до правил, мінімальний поперечний переріз диму є 14 х 14 см. Проте димовий канал такого розміру може працювати тільки під каміном потужністю до 10 кВт.

Над поперечним перерізом димоходу також важливо його висота і правильний вихід над дахом. Мінімальна висота становить 4 м. Слід мати на увазі, що це  не вимірюється від підлоги і від місця в гирлі димової камери до димоходу. Переміщення димоходу над дахом залежить від конструкції даху та покрівельного матеріалу на даху. Якщо ми маємо справу з легкозаймистим покриттям, наприклад, соломою, - димохід повинен бути покритий мережею іскрозатворів. На додаток до вищезазначених умов, яким каміни повинні відповідати, також потрібно здійснювати його очистку та сезонні перевірки.

 

Роль вентиляції в кімнаті з каміном.

 

Роль вентиляції в приміщенні з каміном полягає в забезпеченні кількості повітря, придатного для безпечного згоряння. Ця роль надзвичайно важлива в цьому випадку, оскільки саме ефективність та правильний вибір системи вентиляції, від якої може залежати здоров'я людини чи навіть життя. Крім того, несправна вентиляція може спричинити проблеми з загорянням каміна або сприяти так званому зворотньому диму. Якщо Ви плануєте побудувати відкритий камін - у будівлі повинна бути природна вентиляція або механічна подача і вихлоп (збалансований або надлишковий тиск).

Якщо ми маємо справу з гравітаційною вентиляцією - кімната з каміном повинна мати окремий випускний канал, виведений над дахом будівлі. Крім того, під час користування каміном у кімнаті має бути достатня кількість свіжого повітря. Це повітря може бути зроблено шляхом встановлення спеціальних вентиляторів з підвищеною ефективністю в вікнах або стінах або шляхом встановлення ізольованого каналу в підлозі під каміном.

У ситуації, коли будинок має механічну вентиляцію - необхідно збалансувати повітряні потоки таким чином, щоб кількість відпрацьованого повітря було таке ж, як і кількість повітря, що надходить. Для згоряння рекомендується, щоб повітря подавалось в камін з підволоконним каналом із закритою демпфером.


Каміни з закритою камерою згоряння є менш вимогливими щодо вентиляції та можуть бути встановлені в будинках, обладнаних будь-яким видом системи. І тут, однак, необхідно забезпечити, щоб повітря, необхідне для спалювання, подавалося в камін. Як і у випадку з відкритими камінами, рекомендується створити підлоговий канал, який подає повітря безпосередньо до печі.

 

Підлога навколо каміна.

 

Підлога навколо каміна повинна бути зроблена з негорючих матеріалів. Однак це не означає, що всі шари підлоги повинні бути негорючими , оскільки деякі підрядники неправильно інтерпретують правила. Піч повинна бути розташована на підлозі з негорючою підкладкою, а також перед дверима топки повинна бути підкладка з вогнестійкого матеріалу щонайменше, 0,3 м.

Хоча в деяких ситуаціях необхідно підготувати фундамент під каміном. Однак це стосується лише дуже важких камінів. За інших обставин зазвичай достатньо зробити  п'єдестал загальною товщиною 15 см. Такий шар бетону ефективно запобігає нагріванню шарів підлоги нижче.

 

Аксесуари для камінів.

 

Часто кажуть, що полум'я в каміні - це своєрідне мистецтво. Для досвідчених власників камінів це діяльність, пов'язана з розпалом та підтримкою вогню в печі, яка полегшується спеціальними аксесуарами. Ці об'єкти в наші дні не тільки практичні, але і доповнюють атмосферу естетично. Користувачі також прагнуть інвестувати в декоративні вихлопні решітки та оригінальні прикраси, які будуть розміщені на корпусі каміна. Більш практичні користувачі не забувають про пилососи для попелу та про заходи щодо полегшення очищення камінного скла. Всі аксесуари для камінів в даний час широко доступні, мають різноманітні форми і можуть бути легко адаптовані до каміна та характеру інтер'єру.

Комментарии
Пока нет комментариев
Написать комментарий
Имя*
Email
Введите комментарий*
24 + ? = 34
Введите капчу*
Рекомендуемые товары