news

Топки для каміна: їх види і відмінність

post_border
19.01.2016

Пам'ятаєте крилату фразу: «Автомобіль не розкіш, а засіб пересування»? Теж саме можна сказати і про камін для заміського будинку: «Камін не розкіш, а засіб для опалення». І це насправді так. Минули ті часи, коли каміни були доступні тільки людям заможним, якщо не сказати багатим. Так, ще не так давно наявність в будинку каміна говорило про матеріальний достаток і благополуччя господаря. Зараз завдяки величезному вибору камінних топок і облицювань каміни стали доступні практично кожному.

    Пам'ятаєте крилату фразу: «Автомобіль не розкіш, а засіб пересування»? Теж саме можна сказати і про камін для заміського будинку: «Камін не розкіш, а засіб для опалення». І це насправді так. Минули ті часи, коли каміни були доступні тільки людям заможним, якщо не сказати багатим. Так, ще не так давно наявність в будинку каміна говорило про матеріальний достаток і благополуччя господаря. Зараз завдяки величезному вибору камінних топок і облицювань каміни стали доступні практично кожному.
    Камінні топки, ось з чого потрібно починати свій вибір, якщо ви вирішили встановити в заміському будинку камін. А тут вибір настільки широкий і багатий, що не знаєш, з чого і почати. Вибір величезний і по фірмах виробників, по потужності і по дизайну. А як кажуть, чим більший вибір, тим складніше вибрати. Особливо, якщо враховувати, що вибрати потрібно тільки один камін.


    Топки для каміна можна розділити на дві групи. Це інтер’єрні топки і опалювальні. Інтер’єрні топки ідеально підійдуть для тих, у кого в будинку є опалювальна система і камін вибирають «для душі». Це як правило камінні топки зі склом збільшеного розміру,  дво- і тристоронні топки, і камінні топки тунельного типу. Дво- і тристоронні топки – ідеальний вибір для установки каміна в студії, топки тунельного типу дуже зручні тим, що дозволяють милуватися вогнем з двох сусідніх приміщень. Але, хоч ці топки і називаються «видовими», це зовсім не означає, що вони не дають тепла. Просто вони менше за часом працюють у режимі тривалого горіння і від таких топок, як правило, не робиться розподілення тепла в інші приміщення.
    Опалювальні камінні топки. Це вже більш серйозний опалювальний прилад. І такі топки можуть використовуватися як основний опалювальний прилад для вашого будинку. Ці камінні топки діляться на дві великі групи. Це топки для підключення системи водяного опалення та топки для повітряного (конвекційного) опалення. Всі ці топки працюють у режимі тривалого горіння. Топки для водяного опалення дуже зручні в будинках для проживання цілий рік. І ці топки будуть опалювати весь будинок цілком. Принадність такого каміна в тому, що у вітальні у вас стоїть повноцінний дров'яний камін, а від нього розгалужено водяне опалення у всі кімнати вашого будинку.
    Топки для повітряного опалення найбільш зручні в дачному будинку, і якщо ви взимку приїжджаєте на день і два. Ці топки також можуть використовуватися не тільки для додаткового тепла, а й як основне опалення будинку. Опалення відбувається за рахунок потоків гарячого повітря, тому це більш швидке опалення, не потрібно витрачати час на прогрів системи водяного опалення. І приміщення прогріваються більш рівномірно, за рахунок постійної циркуляції повітря. Як я вже казав, такі камінні топки можуть опалювати, як приміщення, в якому встановлений камін, так і всі приміщення за рахунок розгалуження теплого повітря по будинку.

    Дизайн топки для каміна відіграє важливу роль

    Чим камін відрізняється від котла для опалення? Котел для повітряного, або водяного опалення будинку несе лише одну функцію, це обігріти ваш будинок. Зовсім інакша  справа з каміном. Адже камін, це не тільки тепло в будинку, а й естетика, затишок і комфорт. Не побоюся цих слів, окраса вашого будинку. А це означає, що дизайн вашого каміна відіграє дуже важливу роль у виборі каміна. Тільки що ми з вами розглянули, наскільки зараз великий вибір камінних топок по функціональності. Не менш багатий вибір і за дизайнерським рішенням.


    Переважно топки для каміна розрізняють за розміром, кількістю та формою скла. Вище я вже згадував про тунельні каміни, а так само дво- і тристоронні камінні топки. Тобто в каміна може бути одне, два і три скла. Два скла в камінній топці можуть бути з двох протилежних сторін, або розміщуватися літерою «Г», їх ще називають кутові. Три скла розміщені літерою «П» – це тристоронні камінні топки. Скло в таких топках є прямим. А ось в односторонніх камінних топках форма скла може бути звичайна пряма, панорамна і призматична. Так само в таких топках може бути одна або дві дверки. Все це служить тільки для дизайну, форма скла і кількість дверей в камінній топці, звичайно ж не впливає на її опалювальні якості. Якщо ви плануєте пристінний камін, то буде красиво виглядати топка зі склом будь-якої форми. А ось в кутових камінах набагато ефектніше виглядають топки з призматичним або панорамним склом. Крім цього, камінні топки можуть мати декоративні рамки різних кольорів навколо дверей. Часто клієнтів лякає, що скло може розбитися. Запам’ятайте, скло в камінах є вогнетривке і при нагріванні з ним нічого не станеться. А ось завантажувати дрова, особливо холодні, в гарячий камін потрібно акуратно, щоб холодні дрова не торкалися розпеченого скла.
    Більш докладно ознайомитися з асортиментом камінних топок від провідних виробників Італії, Швеції, Німеччини та багатьох інших, представлений на нашому сайті в розділі каталогу продукції топки

Секреты ароматов горящего камина

Комментарии
Пока нет комментариев
Написать комментарий
Имя*
Email
Введите комментарий*
19 + ? = 21
Введите капчу*
Рекомендуемые товары