Як розпалити вогонь в каміні

Категорії

Напевно кожен користувач, особливо початківець, такого чудового винаходу як камін, неодноразово задавався питанням типу: як розтопити камін? Як правильно скласти дрова в каміні? Яку деревину краще використовувати для опалення? Якщо Ви потрапили на цю сторінку, значить ці питання актуальні і для Вас...

 


В першу чергу увагу слід звернути на те, чи немає протягів у приміщенні, де буде розпалюватись камін. Далі відкрийте засув на трубі, інакше вже через декілька хвилин після розпалу дров, кімната буде наповнена димом, а канали для прочистки — закрийте. Після кожної топки необхідно збирати попіл і золу, бо якщо цього не робити, корозія буде проїдати метал, камінь і цеглу.

 


Яким деревом краще топити камін?

 


На правильну роботу каміна впливають тип палива та спосіб її згоряння. Найбільше тепла забезпечує деревина з листяних дерев, таких як граб, бук, ясен та плодові дерева. Хвойні дерева з низькою щільністю, наприклад, ялиця або сосна можуть використовуватися лише для розпалу каміна. Важливо, щоб вологість деревини не перевищувала 20%, вона має бути суха, тому зрубуйте чи купуйте дрова заздалегідь, зберігайте їх у будинку чи на вулиці під накриттям. Окрім цього, дрова не повинні бути хімічно оброблені.

 

Розкласти дрова можна наступним чином. На основі топки паралельно викласти два поліна, відстань між ними - не більше довжини використовуваних полін (ці два поліна можна класти як уздовж, так і поперек топки). Далі на ці два поліна поперек укладають ще чотири-шість полін. І таким чином (поперечно чергуючи ряди в вздовж-поперечному напрямку) зводимо колодязь висотою, приблизно, 1 / 3-2 / 3 висоти топки.

Як розпалити вогонь? Розтопити піч можна за допомогою підкладеного під дрова паперу, але не газети, оскільки випаровування з друкарських фарб може бути дуже токсичним. Якщо піч при розгоранні димить, потрібно зігріти повітря в димовій трубі. Це здійснюється за допомогою розпалювання паперу в отворі димової труби. Дверцята топки і засув повинні бути повністю відкриті. Як тільки дрова розгоряться, топливник закривають і відкривають піддувальную дверку, надалі регулюючи тягу в основному з її допомогою. Проблеми, які можуть виникнути під час розпалювання каміну. Причиною більшості проблем із розпаленням каміна є низькоякісна деревина або занадто вологе паливо. Якщо полум'я швидко виходить, подивіться чи достатньо кисню доходить до печі. Варто також перевірити, чи є причиною недостатня кількість тяги у димоході.

 

 

 

( 0 )
Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Введіть коментар*
Ім'я*
Email