Почистити димохід вчасно

Категорії

 

 

Ми насолоджуємося останніми теплими літніми днями, а попереду опалювальний сезон. Це період, коли виникає найбільше пожеж. Поговоримо про пожежі, які виникають через загорання сажі, у випадках коли залишки нагрівального пристрою накопичуються всередині димоходу. Вони виникають внаслідок неповного спалювання різних твердих матеріалів, таких як мокра деревина, сміття та комунальні відходи, які не можуть бути утилізовані таким чином.

 

Коли найчастіше відбуваються пожежі ?

 

Як правило, це відбувається восени і взимку, коли нагрівальні пристрої працюють багато годин без нагляду. Причину цього явища слід розглядати як недбалість власників будівель щодо регулярного очищення димових труб. Неналежне використання опалювального обладнання також опосередковано впливає на накопичення сажі, наприклад, використання як палива матеріалів з хімічним складом чи сміття. Їх не слід спалювати не тільки з екологічних причин. Вони виробляють велику кількість сажі, яка осідає на внутрішніх стінках димоходу, і становить серйозну загрозу жителям будинку.

 

Також варто застерегти людей, які хочуть позбутися сажі від димоходу, в результаті її спалювання. Це дуже небезпечна і строго заборонена дія, оскільки навіть невелика кількість легкозаймистих рідин може викликати вибух сажі та серйозні втрати.

 

Як дізнатися, що у димоході є сажа?

 

Це важко не помітити. Вогонь у трубі димоходу супроводжується дуже гучним шумом, викликаним реакцією сильного згоряння в димовій трубі. У деяких випадках виникають полум'я з димоходу, іскри вогню та товстий, темний дим виходять з нього. Висока температура під час горіння часто призводить до загорання димоходу, що, в свою чергу, може спричинити пожежу мансарди та приміщення, що прилягають до труб диму та димоходу. Якщо труба пошкоджена, вогонь може поширюватися на всю будівлю. Тріснута димова труба також створює небезпеку для мешканців будинку. Наслідки загорання сажі можуть бути дуже серйозними, тому не варто нехтувати обов'язком перегляду та очищення димової труби.

 

Що робити, коли сажа вже загорілася ?


Зателефонуйте до пожежної служби негайно, докладно повідомивши про поточну ситуацію. Також Ви повинні загасити вогонь у печі або каміні та закрити подачу повітря на ці пристрої. Слід зазначити, що абсолютно заборонено вилити воду в камеру, яка може спалахнути!

 

Чи труба після такої пожежі може використовуватись в подальшому?

 

Все залежить від типу димоходу та масштабу шкоди, заподіяного вогнем. Кожного разу після загорання сажі слід провести детальний огляд димоходу. Найбільш відповідною людиною стане спеціаліст. Він повинен вирішити, чи є певна труба придатною для подальшого використання чи потрібні будь-які коригувальні дії.

 

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Введіть коментар*
Ім'я*
Email