Які дрова обрати для каміна?

Категорії

Деревина для каміна як паливо має відповідати певним особливостям. Вона повинна бути щільна, тверда і суха. Для спалювання в каміні найкращі шматки дерева довжиною 20-30 см. Розріжте їх наполовину чи тонше. Вся деревина має певні відмінності і це особливо помітно при її використанні як палива. Береза, дуб, бук, ясен - відрізняються в багатьох аспектах один від одного і мають переваги і недоліки в опалюванні печей. Відповідно, не тільки тепловіддача відповідного типу деревини є вирішальним фактором, але і характеристики горіння.

 

Різниця в типах деревини.

 

В основному, деревину можна розділити на листяну та хвойну. Ці два типи відрізняються, зокрема, їх щільністю. Щільність хвойних порід нижча, тому вони повинні бути інтегровані в категорію хвойних порід. Листяні породи мають більшу щільність.

Вибір між листяними породами та хвойними деревами відіграє важливу роль у нагріванні печей та камінів. Через їх різну щільність, вони мають різну теплотворну здатність і, отже, час горіння. Найбільш популярні листяні дерева - береза, дуб, бук і ясен. Спільним є те, що вони забезпечують досить високу теплотворну здатність і тим самим тривале горіння. Однак вони важче загораються, тому для цієї мети рекомендується звернутися до м'якої деревини. Всі зазначені листяні дерева підходять для відкритих камінів, оскільки вони містять незначну смолу, і тому не відбувається іскри. Для цієї мети менше підходить тільки дуб. У таких випадках пропонуються стандартні іскрові сітки для відкритих камінів.

 

Дерево м'яких порід.

 

Хвойні, які часто використовуються як дрова, включають ялину та сосну. Вони мають низьку теплотворну здатність через низьку щільність. Вони легко розпалюються, але горять менше. Деревина ялини та сосни має високу частку смоли, внаслідок чого відбувається сильне іскріння. Таким чином, ці види деревини більше підходять для закритого каміна. Крім того, великі кількості диму та сажі, що утворюються під час згоряння, осідають у димовій трубі, забруднюючи її і зменшуючи його проникність.


Обирайте правильний тип деревини.


Типи згаданих дерев є найпоширенішими сортами. Завжди можна обрати один або декілька типів дров. Зрештою, багато залежить від доступності регіону, який тип деревини найдешевший і найлегший. Також важливо використовували лише сухе дерево (вологість нижче 20%, ідеально близько 15%), оскільки воно має більш високу теплотворну здатність і виробляє менше викидів. Через те, що деревевина волога, виникає необхідність часто підкидувати дрова і відбувається більше викидів. Деревина не може мати надто багато кори. Велика частка кори знижує теплову вартість дров. При придбанні деревини з високим вмістом кори, ми повинні замовити в три рази більше, ніж тої, що менше. Якщо це можливо, найкраще купувати дерево роком раніше і зберігати його самостійно, готуючи його до горіння. Слід пам'ятати, що деревина, нарізана більш тонко, краще зберігається і швидше втрачає вологість.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Введіть коментар*
Ім'я*
Email