Який тип палива обрати для каміна?

Категорії

Насамперед, слід зауважити, що вид палива передбачений самою конструкцією каміна. Існують каміни на газі, рідкому або твердому паливі. Необхідно суворо дотримуватися інструкції і використовувати тільки зазначені виробником види палива. Обговоримо питання про те, чим можна топити найбільш поширені каміни на твердому паливі. В якості палива для каміна можна використовувати дрова, брикети з бурого вугілля і торфу, а також кам'яне вугілля, що має високу теплотворну здатність і дають мало сажі.

 

Зростання цін на електроенергію та газ викликало відродження кам'яного вугілля та відновлюваного палива. Не дивно, що виробники вугільних печей не скаржаться на відсутність замовлень. Як і компанії, що пропонують альтернативні системи опалення, екологічно чисті тверді палива - деревина та цілий ряд брикетів і гранул. Вугілля ще навіть десять років тому вважалося найбільш отруйним паливом для природного середовища. Завдяки новітнім технологіям його видобуток може бути такий ж екологічний, як і інші види твердого палива.Як правило, їх називають біомаси - деревина і всі інші види брикетів, отриманих з рослинних відходів: тирси, соломи, лози і т.д.

 

Що окрім вугілля?

 

Кокс - виробляється шляхом нагрівання вугілля в печі без повітря, він більш ефективний, ніж звичайне вугілля. Через те, що в процесі виробництва з нього виводяться гази та смоли, печі спалюються повільніше, ніж за допомогою вугілля, і, таким чином, його потрібно наповнювати рідше. Це найбільш ефективне тверде паливо.

Лігніт - ще один із різновидів кам'яного вугілля. Він має теплотворну здатність деревини, проте його можна купити дешевше. При придбанні лігніту варто перевірити його вміст вологи. Чим сухий, тим краще.

Деревина - включена у відновлювані джерела енергії. Вона має низьку енергетичну цінність. Деревина акації, дубова окалина, бук та березова деревина є найкращим варіантом, щоб обігрівати приміщення. Гііршими видами є: ялина, верба та тополя. Якщо ми вирішимо нагріти будинок деревиною, важливо, щоб вона була сухою - тоді вона буде вдвічі ефективніша, ніж мокра.

Пеллети та брикети - заслуговують на особливу увагу в групі екологічного палива. Вони недорогі, як і деревина, і досягають енергетичного значення, подібного до вугілля. Пелети і брикети пресують під високим тиском біомаси - деревна тирса, деревні відходи, деревне вугілля, деревні стружки, торфу і т.д., формується без використання будь-якого клею і хімічних добавок. В результаті згоряння, невелика кількість золи, яка може бути в подальшому використана в якості добрива, а в котлі не осідає.

 

Вирішуючи яким типом палива буде опалюватися будинок, варто перевірити, чи вибраний тип палива доступний у найближчій зоні. Не менш важливо є наявність місця, де вибране паливо буде зберігатися. Для зберігання деревини та вугілля потрібна велика площа.

Коментарі
Поки немає відгуків
Написати коментар
Введіть коментар*
Ім'я*
Email